Eesti Õpilasesinduste Liit | Õpilasesindusele
1354
page-template-default,page,page-id-1354,page-parent,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Õpilasesindusele

Eesti Õpilasesinduste Liit pakub kõigile oma liikmeskoolide õpilasesindustele tasuta koolitusi. Koolituste eesmärgiks on saavutada õpilaste ja õpilasesinduste valmisolek ja aktiivsus iseenda arendamiseks, millega tagatakse õpilasliikumise efektiivsus ja kompetentsuse pidev tõus ning õpilasesinduste põhiülesannete täitmise edukus.

 

Õpilasliidu pakutavad koolitused õpilasesindustele:

EÕEL ja õpilased kodanikuühiskonnas

Infotund, kus räägitakse lähemalt, mis on Eesti Õpilasesinduste Liit, millega ta tegeleb ja milline on liit oma ülesehituselt. Samuti tuleb juttu sellest, mida saavad ära teha õpilased, et muuta ühiskonda paremaks ja olla aktiivsemad kodanikud.

Avalik esinemine ja koolituse läbiviimine

Koolitus, kus õpetatakse, kuidas valmistuda esinemiseks ja kuidas esineda auditooriumi ees. Millele peab tähelepanu pöörama enne esinemist, esinemise ajal ja pärast selle lõppu. Kuidas suhelda publikuga ja kuidas tulla välja kriisi- ja paanikaolukordadest.

Motivatsioon ja meeskonnatöö

Koolitus pöörab tähelepanu õpilasesinduse sisekliimale. Selgitab välja õpilasesinduse kitsaskohad ja leiab lahendusi efektiivsemaks meeskonnatööks. Aktiivne ja kaasahaarav koolitus, mis pole pelgalt koha peal istumine, vaid koolituse lõpuks on motivatsioon kõigis ÕE liikmetes garanteeritud!

Õpilasesinduse ABC

Mis on õpilasesinduse põhitõed? Millest ja kellest koosneb õpilasesindust? Miks peab olema kõikides koolides õpilasi esindav organ? Mis on õpilasesinduse tähtsus? Kuidas saada õpilasesindus paremini tööle? Kõikidele nendele küsimustele annab vastuse just see koolitus.

Koostööpartnerite leidmine ja nendega suhtlemine

Antakse uusi ideid, kuidas leida endale või oma esindusele koostööpartnereid. Samuti soovitusi, kuidas nendega suhelda ja mida toetuse vastu pakkuda. Koolituse käigus saavad selgeks kõik üldised põhitõed toetajate otsimise ja nendega suhtlemise kohta.

Lisainfot koolituste kohta ning koolituste tellimise kohta küsi liikmete valdkonna juhilt.

Simulatsioonid

Õpilasliit pakub 2018. aastast alates koolidele simulatsioone, mille eesmärgiks on tutvustada koolidemokraatiat ja selle aluseid läbi reaalsete situatsioonide. Simulatsioonide teemadeks on:

Sooneutraalsed tualettruumid

Teemad: koolidemokraatia, võrdsus, diskrimineerimine

Grupi suurus: 12-30

Simulatsiooniks kuluv aeg: 1,5h

Hind: 25€

Kirjeldus:

Neutraalses koolis käib parasjagu remont. Remondi käigus uuendatakse samamoodi ka tualettruume. Varasemalt on olnud Neutraalse kooli tualetid eraldi meestele ja naistele. Seda on põhjendatud sellega, et meil on kaks sugu ning sestap on igati loogiline, kui koolis asjad nii toimivad. Seekordse ehituse käigus on lahti läinud arutelu, kas ei oleks parem ehitata eraldi tualettruumide asemel hoopis sooneutraalseid tualette.

Arutelu algatasid õpilasesinduse aktiivsed liikmed, kes soovisid sooneutraalseid tualette. Tänane vaidlus on suuresti tekkinud erinevate huvigruppide vahel. On neid, kes soovivad sooneutraalseid tualette ja on neid, kes seda kohe üldse ei soovi.

Koolirajatised

Teemad: koolidemokraatia, võrdsus, vaba aeg, liikumine, aktiivne koolielu

Grupi suurus: 12-30

Simulatsiooniks kuluv aeg: 1,5h

Hind: 25€

Kirjeldus:

Sportlikkus koolis käib parasjagu remont. Remondi käigus uuendatakse kooliruume, lisaks ehitatakse kooli ka üks uus rajatis. Sportlik kool on küll väga sportlik, kuid viimasel ajal on probleemiks osutunud see, et sportimisvõimalusi ei jätku kõigile õpilastele vahetundide ajal. Seepärast tegid õpilasesinduse aktiivsed liikmed kooli juhtkonnale ettepaneku, et kooli võiks rajada uue rajatise ning välja käidi kolm ettepanekut: ronimissein, lauatennise laud või piljardi laud. Kahjuks koolil kõikide rajatiste jaoks raha ei jätku, mistõttu saab ehitada ainult ühe rajatise.

See aga tekitas kooli huvigruppide vahel suure vaidluse, sest erinevad huvigrupid tahavad erinevaid rajatisi.

Loo ise oma kool

Teemad: koolidemokraatia, õpilasesinduse roll koolis

Grupi suurus: 12-30

Simulatsiooniks kuluv aeg: 1,5h

Hind: 25€

Kirjeldus:

Oled kooli õpilasesinduse liige ning ühel päeval otsustas Sinu koolidirektor Sulle võimu koolis täielikult üle anda. See tähendab, et on täiesti Sinu otsustada, mis koolis toimuma hakkab. Simulatsioonis hakatakse tegema omavahel koostööd, et leida parimad lahendused ja ideed, mida koolis rakendama peaks.

Tee oma hääl kuuldavaks

Teema: koolidemokraatia, haridus, osalus, õpilased

Grupi suurus: 8-50(6-8 grupid)

Simulatsiooniks kuluv aeg: 1.5h

Hind: 25€

Kirjeldus:

Antud simulatsioonis käsitletakse ühte noore peamist inimõigust: hariduse olemasolu. Defineeritakse sõnad ,,haridus” ja ,,koolidemokraatia”, arutletakse, milline haridus meil parasjagu on ning kuidas me tahaksime, et see nii on. Teine osa simulatsioonist on demokraatia arendamine nii, et inimestel on sõnaõigust.

Õpilasesindusi abistavat lisamaterjali leiad siit

Algolemuse õpilasesinduse ülesehitusest leiad õpilasesinduse aabitsast

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Õpilasesinduse enesehinnangu ankeedi leiad siit

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab