Eesti Õpilasesinduste Liit | Koolitused ja simulatsioonid
3683
page-template-default,page,page-id-3683,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Koolitused ja simulatsioonid

Koolitused

Eesti Õpilasesinduste Liit pakub kõigile oma liikmeskoolide õpilasesindustele tasuta koolitusi. Koolituste eesmärgiks on saavutada õpilaste ja õpilasesinduste valmisolek ja aktiivsus iseenda arendamiseks, millega tagatakse õpilasliikumise efektiivsus ja kompetentsuse pidev tõus ning õpilasesinduste põhiülesannete täitmise edukus. Koolituste teemadeks on:

Infotund EÕEL-i kohta

Infotund, kus räägitakse lähemalt, mis on Eesti Õpilasesinduste Liit. Koolituse peamine eesmärk on anda kiire ja üldine ülevaade Eesti Õpilasesinduste Liidust.

Avalik esinemine ja koolituse läbiviimine

Koolitus, kus osalejad omandavad baasteadmisi avalikust esinemisest. Juttu tuleb avaliku esinemise põhilistest osadest ja publiku osatähtsusest. Lisaks saab teada, millele peaks tähelepanu pöörama enne esinemist, selle ajal ning peale esinemist. Loomulikult antakse ka nõu, kuidas toime tulla kriisi- ja paanikaolukordades.

Motivatsioon ja meeskonnatöö

Koolitusel arendatakse õpilasesinduse meeskonnatööd ning antakse nippe motivatsiooni tõstmiseks. Aktiivne ja kaasahaarav koolitus, kus meeskonnatööd ei arendata ainult teooriaga, vaid viiakse läbi ka mänge ja ülesandeid. Soovides luua oma õpilasesindusega sujuvamat sidet ja efektiivsemat tegutsemist, siis see koolitus on täpselt selle jaoks.

Õpilasesinduse ABC

Õpilasesindus reaalsuses ei olegi nii lihtsalt toimiv esinduskogu. Koolitus annab ülevaate sellest, kuidas õpilasesindus võiks toimida ning kuidas anda tegevusaastale hea algus. Koolitusel antakse ülevaade, mis on õpilasesindus ja miks seda vaja on, millest ja kellest õpilasesindus koosneb, kellega on võimalik teha koostööd ning kuidas hoida terve aasta jooksul tegutsemist kõrgel tasandil. Samuti eraldi ülevaade juhatuse ning liikmete tööst.

Koostööpartnerite leidmine ja nendega suhtlemine

Koolitus, mis annab aimu koostööpartnerluse kohta. Osalejatele selgitatakse koostööpartnerluse põhimõtteid ning erinevaid võimalusi, kuidas saada partnereid korraldatavale üritusele. Koolituse vältel õpitakse, kuidas potentsiaalsete partneritega suhelda ning mida on õpilasesindusel võimalik partneritele pakkuda.

Simulatsioonid

Õpilasliit pakub 2018. aastast alates koolidele simulatsioone, mille eesmärgiks on tutvustada koolidemokraatiat ja selle aluseid läbi reaalsete situatsioonide. Simulatsioonide teemadeks on:

Sooneutraalsed tualettruumid

Teemad: koolidemokraatia, võrdsus, diskrimineerimine

Grupi suurus: 12-30

Simulatsiooniks kuluv aeg: 1,5h

Hind: 25€

Kirjeldus:

Neutraalses koolis käib parasjagu remont. Remondi käigus uuendatakse samamoodi ka tualettruume. Varasemalt on olnud Neutraalse kooli tualetid eraldi meestele ja naistele. Seda on põhjendatud sellega, et meil on kaks sugu ning sestap on igati loogiline, kui koolis asjad nii toimivad. Seekordse ehituse käigus on lahti läinud arutelu, kas ei oleks parem ehitata eraldi tualettruumide asemel hoopis sooneutraalseid tualette.

Arutelu algatasid õpilasesinduse aktiivsed liikmed, kes soovisid sooneutraalseid tualette. Tänane vaidlus on suuresti tekkinud erinevate huvigruppide vahel. On neid, kes soovivad sooneutraalseid tualette ja on neid, kes seda kohe üldse ei soovi.

Koolirajatised

Teemad: koolidemokraatia, võrdsus, vaba aeg, liikumine, aktiivne koolielu

Grupi suurus: 12-30

Simulatsiooniks kuluv aeg: 1,5h

Hind: 25€

Kirjeldus:

Sportlikkus koolis käib parasjagu remont. Remondi käigus uuendatakse kooliruume, lisaks ehitatakse kooli ka üks uus rajatis. Sportlik kool on küll väga sportlik, kuid viimasel ajal on probleemiks osutunud see, et sportimisvõimalusi ei jätku kõigile õpilastele vahetundide ajal. Seepärast tegid õpilasesinduse aktiivsed liikmed kooli juhtkonnale ettepaneku, et kooli võiks rajada uue rajatise ning välja käidi kolm ettepanekut: ronimissein, lauatennise laud või piljardi laud. Kahjuks koolil kõikide rajatiste jaoks raha ei jätku, mistõttu saab ehitada ainult ühe rajatise.

See aga tekitas kooli huvigruppide vahel suure vaidluse, sest erinevad huvigrupid tahavad erinevaid rajatisi.

Loo ise oma kool

Teemad: koolidemokraatia, õpilasesinduse roll koolis

Grupi suurus: 12-30

Simulatsiooniks kuluv aeg: 1,5h

Hind: 25€

Kirjeldus:

Oled kooli õpilasesinduse liige ning ühel päeval otsustas Sinu koolidirektor Sulle võimu koolis täielikult üle anda. See tähendab, et on täiesti Sinu otsustada, mis koolis toimuma hakkab. Simulatsioonis hakatakse tegema omavahel koostööd, et leida parimad lahendused ja ideed, mida koolis rakendama peaks.

Tee oma hääl kuuldavaks

Teema: koolidemokraatia, haridus, osalus, õpilased

Grupi suurus: 8-50(6-8 grupid)

Simulatsiooniks kuluv aeg: 1.5h

Hind: 25€

Kirjeldus:

Antud simulatsioonis käsitletakse ühte noore peamist inimõigust: hariduse olemasolu. Defineeritakse sõnad ,,haridus” ja ,,koolidemokraatia”, arutletakse, milline haridus meil parasjagu on ning kuidas me tahaksime, et see nii on. Teine osa simulatsioonist on demokraatia arendamine nii, et inimestel on sõnaõigust.

Esita koolituse või simulatsiooni tellimus siin:


Millist/milliseid koolitusi soovite?

Infotund EÕEL-i kohta

Avalik esinemine ja koolituse läbiviimine

Motivatsioon ja meeskonnatöö

Õpilasesinduse ABC

Koostööpartnerite leidmine ja nendega suhtlemine


Millist simulatsiooni soovite?

Sooneutraalsed tualettruumid

Koolirajatised

Loo ise oma kool

Tee oma hääl kuuldavaksLisainfot koolituste ja simulatsioonide kohta küsi liikmete valdkonna juhilt.

Õpilasesindusi abistavat lisamaterjali leiad siit

Algolemuse õpilasesinduse ülesehitusest leiad õpilasesinduse aabitsast

Õpilasesinduse enesehinnangu ankeedi leiad siit