Eesti Õpilasesinduste Liit | Infokiri jaanuar 2016
788
post-template-default,single,single-post,postid-788,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Infokiri jaanuar 2016

Infokiri jaanuar 2016

Infokiri

Jaanuar 2016

Juhatus

Aron-Antti Vaino, Mikk Kask, Annela Tammiste

 

Jaanuarikuu algas XXXIV Üldkoosoleku korraldusmeeskonna valimisega. Peakorraldajaks on seekord Kristi Tammemägi ja Dauri Paškovski ning korraldusmeeskonda kuuluvad Rando Ernits, Sirel Kruuse, Sandra Järvala, Laura Raag, Evelin Sulg, Indrek Karg, Mirjam Juhandi, Birgit Tomson, Anete Hela Pulk, Markus Rosin. Järgmise Üldkoosoleku korraldamine on seega jõudsalt käima lükatud.

22.-23. jaanuar kogunes tegevmeeskond Karksi-Nuia, et heita pilk sügisel toimunule ning seada paika tulevikuplaanid

Jaaunarikuu vältel osales juhatus aktiivselt Salliva kooli projekti kirjutamises ning toetati avaliku poliitika valdkonda nõu ja jõuga. Koos viimasega arutati ja anti tagasisidet haridusseaduse muutmise eelnõule

 

Avaliku poliitika valdkond

Eleri Pilliroog

Avaliku poliitika valdkonna jaoks algas jaanuarikuu suure tööga – projekti „Salliv kool“ kirjutamine, ettevalmistused ja turundus.

Projektist käisime rääkimas nii raadio Elmaris, Vikerraadios kui ka Raadio 4-s. „Sallivast koolist“ avaldati artikleid Postimehes, Õpetajate Lehes, Märka Lapses, lisaks andis projektijuht Eleri Pilliroog pikema intervjuu Tartu Postimehele. Kuu lõppes projekti esitamisega Hasartmängumaksu Nõukogule. Praegu on meie ametlikud koostööpartnerid Lastekaitse Liit ja MTÜ Foorumteater, lisaks hoolitseb videomaterjali eest OM Filmistuudio.

19. veebruarini on projekt üleval Hooandja keskkonnas. Veel veidike on puudu, seega anna oma panus juba TÄNA! (http://www.hooandja.ee/projekt/salliv-kool)

Lisaks projektile osalesime haridusseaduse uuendamise protsessis.

23.-24. jaanuaril toimus suur valdkonna koosolek Karksi-Nuias. Võtsime kokku eelneva poolaasta, panime plaani paika uueks aastaks; keskendusime nii Õpilasööle kui ka Sallivale koolile.

Meil on hea meel, sest vastu on võetud uus valdkonna liige – Evelin Smirnov. Jõudu ja jaksu talle!

 

Liikmete valdkond

Andreanne Kallas

 

  1. jaanuaril toimus liikmete valdkonnal selle aasta esimene koosolek. Koosolekul pandi paika kindel plaan, mis tuleb ära teha sellel poolaastal.

Rääkisime Õpilasööst, mille jaoks tuleb liikmete valdkonnal kontakteeruda kutsekoolidega, lisaks Regionaalsetest koolitustest, mille korraldamisega on valdkonna liikmed juba usinalt alustanud.

Koosolekust võtsid osa ka valdkonna uued liikmed, Samuel Ehman ja Raiko Vahtra, kes on valdkonnas ametlikult alates jaanuarist. Neile sai tutvustatud täpsemalt valdkonna tööd ning millega nad tegelema hakkavad.

Tunned, et Sinu õpilasesindus vajaks ühte turgutavat infotundi?

Võta julgelt ühendust liikmete valdkonna juhi Andreanne Kallasega (andreanne.kallas@opilasliit.ee), et kokku leppida motivatsiooni süstiv ja õpilasesindust arendav infotund!

 

Kultuurivaldkond

Anna Leena Tae

 

Jaanuaris pidas kultuurivaldkond kaks koosolekut. Korraldustiim tuli Õpilasöö ettevalmistuste alustamiseks kokku 8. jaanuaril, projektitiim kohtus 9. jaanruaril. Lisaks toimus mitmeid Skype’i koosolekuid.
Projektitiim alustas uue õpilasesindustele koolitusi pakkuva projektiga, mis algselt oli plaanis saada valmis veebruari alguseks, kuid otsustasime esitamist natuke aega edasi lükata. Projektist kuuleb peagi lähemalt!
Valdkonna põhirõhk oli jaanuaris Õpilasööl, mis leiab aset 26. ja 27. veebruaril. Nüüdseks on selgunud koht, kus sündmus aset leiab – selleks on Tallinna Ühisgümnaasium. Registreerida ning täpsemat infot Õpilasöö toimumise kohta saab lugeda siit.
Registreerimine on avatud 14. veebruarini. NB! Kohtade arv on piiratud.

Kohtume Õpilasööl!

 

 

Rahvusvaheliste suhete valdkond

Mikk Tarros

 

Aasta esimesel kuul keskenduti Salliva Kooli projektile ning anti omapoolne panus välissponsorite ja -toetajate leidmisse. Praeguse seisuga on meid toetamas OBESSU-ga, enam kui 15 õpilasorganisatsiooni üle Euroopa. Avaldasime OBESSU kodulehel ka meie kampaaniast artikli, mida on võimalik näha siin.

Keskendudes tulevikuplaanidele, toimus koosolek leedulastega, kus arutati tulevase Balti kohtumise tagamaid ja kontakteeruti Läti õpilasesindejatega, et pakkuda võimalust aidata Lätil üles ehitada oma riiklik õpilasliit. Peale selle töötati veel 2016-2018 rahvusvaheliste suhtete strateegia kallal ning osaleti tegevmeeskonna koosolekul.

Seoses uue alanud aastaga on OBESSU võtnud sihid olla sama produktiivsed kui eelmisel. Jaanuaris vahetus OBESSU tegevjuht, Rasmus Aberg lahkus ning uueks tegevjuhiks valiti poolatar Ela Jakubek. Soovime mõlemale edu ja kordaminekuid tulevikus.

Lähtuvalt OBESSU 2015-2017 tööplaanist, käib ettevalmistus ka kahe tuleva ürituse korraldamisel. Jaanuaris said kokku nii “Convention on Education and Work ning OBESSU Study Session – “Bringing Human Rights Education to Schoolkorraldustiimid, kus pandi paika tulevate ürituste eesmärgid ja tegevusplaanid.

Convention on Education and Work”  eesmärgiks on kaasata noori leidma praeguse tööturu ja hariduse vahel tekkinud kitsaskohti ning anda omapoolne sisend selle parandamiseks. Seekordne Study Session keskendub õpilaste inimõiguslike teadmiste suurendamisele ja õpilasorganisatsioonide panusesse luua demokraatlikum ja inimõigustest lähtuv kool. Study Session toimub 25. aprill – 1. mai Budapestis ning „Convention on Education and Work“ 23.-29. mail Brüsselis.

 

Kommunikatsioonivaldkond

Epp Sillukse

 

Uus aasta algas kommunikatsiooni valdkonnale rahulikult. Kaardistati tulevikuks plaane ning 16. jaanuaril peeti aasta esimene koosolek. Koosolekul osales lisaks meediatiimile ja valdkonna juhile ka aseesimees Annela Tammiste, kellega koos arutati põnevaid plaane.

23.–24. jaanuaril toimus tegevmeeskonna koosolek, millest valdkonna juht võttis seekord osa Skype vahendusel.

Jaanuarist alates tehakse tööd eelseisvaks Õpilasööks ja Üldkoosolekuks, palju uut ja huvitavat on sel poolaastal ees!