Eesti Õpilasesinduste Liit | Esseekonkurss “Murrame piire”
3035
page-template-default,page,page-id-3035,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

Esseekonkurss “Murrame piire”

Eesti Õpilasesinduste Liit koostöös Eesti Vabariigi Välisministeeriumiga korraldab teist aastat järjest essee- ja loovtöökonkurssi. Konkurss „Murrame Piire“ toimub alates 10. jaanuarist kuni 14. veebruarini. Tegemist on konkursiga, kuhu ootame lisaks esseedele muid loovaid lahendusi nagu film, graafiline joonistus jne.

Eestis ja Euroopas on ärevad ajad. Peagi on tulemas Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimised. Brexit on jõudmas lõpule ning kõige tipuks on lauale tõusnud taas Ukraina ja Venemaa konflikt. Valitud on järgmised teemad, mille kohta ootame teie töid:

 

“Eesti liberaalse demokraatia edendamisel?”

Pagulaskriisi mõju keskkonnale”

“Kuidas saame aidata kaasa Ukraina kriisi lahendamisele?”

“Euroopa Liidu otsustusprotsessid: kas kauge reaalsus või reaalselt kaugel?”

Esseekonkursi juhend

Juhendis on välja toodud konkursi nõudeid puudutav info ning samuti teemad. Iga teemaga on kaasas mõned suunavad küsimused ja artiklid, millest on võimalik ideid ammutada. Juhendi leiad Eesti Õpilasesinduste Liidu kodulehelt.

 

Konkursil osalemiseks palume tööd saata aadressil esseekonkurss@opilasliit.ee

 

Parimatele on Välisministeerium ja Eesti Õpilasesinduste Liit välja suurejoonelised auhinnad.