Eesti Õpilasesinduste Liit | EÕEL kaalub taas algklasside koolikotte
677
post-template-default,single,single-post,postid-677,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive
 

EÕEL kaalub taas algklasside koolikotte

EÕEL kaalub taas algklasside koolikotte

Eesti Õpilasesinduste Liidu eestvõttel käivitub taaskord algklasside koolikottide kaalumise kampaania!

Juba teist aastat toimub Eesti Õpilasesinduste Liidu (EÕEL) eestvedamisel Eesti koolides algklasside koolikoti kaalumise kampaania. Eesmärgiks on tagada olukord, kus õpilased ei peaks kandma liialt raskeid ranitsaid, mis omakorda mõjutavad nende rühti ja koolirõõmu.

Koolikotte kaalutakse 26.-30. oktoobril ja kampaania kestab terve nädala vältel. Üheksas pilootkoolis on vabatahtlikud õpilased, kes kampaaniat oma algklasside seas läbi viivad. Algklassi õpilaste ranitsaid kaalutakse koolipäevade vältel. Saadud  tulemused saadetakse EÕEL-i tegevmeeskonnale, kes võrdleb ja analüüsib eelmise aasta andmeid selle aasta tulemustega. Kampaania lõpuks selgub, kas ja kui palju on tulemused võrreldes eelmise aastaga muutunud.

Eelmise aasta koolikottide kaalumisel saadud tulemused:

  1. klassides kaaluti kokku 845 kotti, millest 47% olid üle lubatud kaalu.
  2. klassides asetati kaalule kokku 888 kotti, millest 61% olid üle lubatud kaalu.
  3. klassides kaaluti 743 kotti ja nendest 85% olid üle lubatud kaalu.
  4. klassides kaaluti kokku 688 kotti ja nendest olid üle lubatud kaalu 75% kottidest.

1.­-3. klassides võivad õppetööks vajaminevate asjadega täidetud ranitsad kaaluda kuni 3 kilogrammi, 4.-­6. klassides on lubatud kaaluks 3,5 kilogrammi. Keskmine kaal eelmisel õppeaastal kõikide kottide peale oli 3,6 kg ning juba see ületab lubatud piiri. Loodame, et sellel aastal on tulemused paremad ja õpilaste ranitsad kergemad.

2015. aasta pilootkoolid:

Tallinna Nõmme Põhikool
Tallinna Rahumäe Põhikool
Tallinna Saksa Gümnaasium
Tartu Descartes’i Kool
Nõo Põhikool
Räpina Ühisgümnaasium
Pärnu Vanalinna Põhikool
August Kitzbergi nimeline Gümnaasium
Haljala Gümnaasium

Tervisekaitsenõuetes kooli päevakavale ja õppekorraldusele on ranitsa lubatud raskus koos sisuga 1. kuni 3. klassi õpilastel maksimaalselt kolm kilogrammi ja 4. kuni 6. klassi õpilastel 3,5 kilogrammi.

Õpilasliit kutsub ka teisi koole kampaaniast osa võtma ning oma koolides sarnast aktsiooni läbi viima.